پیشنهاد انی باباRecommended
خانه داستان دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا از ژول ورن

دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا از ژول ورن

0/5

دانلود کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا از ژول ورن   کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا از ژول ورن

بیست هزار فرسنگ زیر دریا-کتاب مصور

  نام کتاب: بیست هزار فرسنگ زیر دریا

نویسنده: ژول ورن

مترجم: حمید

انتشارات: اوریژینال

سال نشر: 1361

زبان: فارسی

تعداد صفحات: 38 صفحه

فرمت: PDF

حجم: 16.5 مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: 1868 میلادی مکان: آمریکا در آغاز سال 1868 میلادی شایعه شگفتی در جهان طنین انداز شد که یک هیولای اسرارآمیز دریایی به کشتی ها حمله کرده و آنها را به قعر دریا میفرستد. ناگهان توجه جهان به اعماق آبها جلب می‌شود. مردم جهان متوجه موجود ناشناسی می‌شوند، که در اعماق آب‌ها زندگی می‌کند. عده‌ای گمان می‌کنند او یک کوسه بزرگ است، اما عدهٔ دیگری معتقدند که او نوعی هیولای دریایی ناشناخته‌است. اما کمتر کسی می‌تواند تصورش را بکند، که آن موجود، وسیله‌ایست ساخته دست بشر. پروفسور “آروناکس” به همراه “ندلند” که صیاد نهنگ است، و یک دوست دیگر، با یک کشتی تحقیقاتی مسلح و توپ دار به نام آبراهام لینکلن، به جستجوی این هیولای زیر آب می‌روند. اما کشتی در اثر برخورد با آن موجود آسیب می‌بیند و پروفسور آروناکس و همراهانش، از یک زیردریایی سر در می‌آورند. چیزی که تا کنون مانندش را ندیده و حتی تصورش را هم نکرده‌اند. آنها با زیردریایی “ناتیلوس” سفر می‌کنند و شگفتیهای دنیای آب را می‌بینند، ودر همین حین با کاپیتان “نمو”، ناخدا و مالک ناتیلوس آشنا می‌شوند. پروفسور در عین حال که کاپیتان را تحسین می‌کند، اخلاقیات او را رد می‌کند، و فکر می‌کند برخورد او با مسائل دنیا درست نیست. پروفسور و همراهانش متوجه می‌شوند، چون از راز کاپیتان نمو آگاه گشته‌اند، در واقع در ناتیلوس اسیر هستند و دیگر نمی‌توانند به دنیای روی آب باز گردند، اما آنها حاضر نیستند، تا آخر عمر در ناتیلوس بمانندآنها تلاش زیادی برای فرار از ناتیلوس می‌کنند اما موفق نمی‌شوند، فرار از ناتیلوس، غیرممکن است …
 

معرفی کتاب

کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا از آثار مشهور ادبیات کلاسیک جهان است که برای نوجوانان تهیه شده است. داستان ماجرای سه مرد است که در جست‌وجوی هیولایی عظیم‌الجثه در دریا هستند و ناگهان متوجه شدند هیولای مورد نظرشان زیردریایی بی‌نظیر ناخدا نمو است و آنان در زیردریایی زندانی می‌شوند و سفر آنان در زیر اقیانوس این‌گونه آغاز می‌شود. در این داستان کاپیتان نیمو را بیشتر از زاویه دید و قضاوت پروفسور آروناکس و همراهانش می‌بینیم. آنها کاپیتان نمو را مردی کمابیش دیوانه و دنیا گریز می‌یابند که چون یکی از کشورهای اروپایی خانواده‌اش را از بین برده، او به دنبال انتقام است به همین دلیل کشتی‌های روی آب را غرق می‌کند. این مسایل باعث شده بود تا مردم فکر کنند زیر دریایی او یک هیولاست. از لحاظ زمانی، در واقع حوادث این کتاب قبل از کتاب جزیره اسرارآمیز اتفاق می افتد. تخیل بسیار قوی ژول ورن البته با توجه به دانش آن زمان واقعا شگفت انگیز و بینظیر می باشد.کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا به همراه کتابهای سفر به مرکز زمین و دور دنیا در هشتاد روز از آثار جاودان ژول ورن هستند.
 

اطلاعات کتاب

• کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا ترجمه ای است از کتاب Vingt mille lieues sous les mers (به فارسی: بیست هزار فرسنگ زیر دریا) نوشته Jules Verne که نخستین بار در سال 1870 توسط انتشارات Hetzel در فرانسه منتشر شد.
 ]]>

گزارش خرابی لینک
بخش دانلود گزارش خرابی لینک
لینک های دانلود
2016/03/26 6,203 بازدید بدون دیدگاه داستان ، کتاب مصور و کمیک
دیدگاه خود را بگذارید
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد