پیشنهاد انی باباRecommended
خانه دانلود مداحی بیوگرافی باسم کربلایی

بیوگرافی باسم کربلایی

0/5

مردم کشور ما به مداحان ارادت خاصی دارند. به این خاطر که این افراد مدح و ثنای خداوند و پیامبر و ائمه اطهار را می‌کنند. یکی از این مداحان باسم کربلایی با نام اصلی «باسم اسماعیل محمد علی هادی الناملیتی» است که در کربلای عراق و در 11 نوامبر 1966 متولد شده است. او علاوه بر مداحی امام حسین (ع) قصیده خوانی هم انجام می‌دهد.

باسم کربلایی در سال 1980 به ایران نقل مکان کرده بود. بعد از این که رژیم صدام حسین از بین رفت، او به کشورش بازگشت و فعالیت‌های خود در عراق را از سر گرفت. افرادی که همیشه به دنبال نوحه های معروف هستند، حتما به خوبی می‌دانند که ربنا صل علی احمد ، قاروره، برائه العشق و … از جمله زیباترین و معروف ترین نوحه‌های باسم کربلایی است.

این مداح از زمانی که کودکی بیش نبود علاقه زیادی به خدمت به موکب آقا امام حسین (ع) داشته است. او در کودکی به مداحی حمزه الصغیر علاقه زیادی داشت و همین علاقه سبب شده بود که بخواهد در آینده مداح شود. هنگامی که کمی بزرگتر شد در راستای رسیدن به آرزویش یعنی مداح شدن به ایران می‌آید و در اصفهان ساکن می‌شود تا بتواند قرآن و صداسازی را به خوبی یاد بگیرد. بعد از آن برای یادگیری قصیده نزد ملا تقی کربلایی رفته و تحت آموزش او قرار گرفت.

نخستین قصیده ای که این مداح اجرا کرد حمای الدخل یحسین نام داشت که این اجرا در اصفهان شکل گرفت. دومین قصیده خوانی وی هم در 13 سالگی و در اصفهان رخ داد.

باسم کربلایی در سال 1996 صاحب فرزندی شد که چهار سال بعد یعنی در سال 2000 از دنیا رفت.

این مداح در کشورهای زیادی اجرای مداحی داشته است از جمله آمریکا ، انگلیسی ، چین ، سوئد ، دانمارک و … .

یکی از جالب ترین موارد در مداحی‌های وی این است که او نیاز دارد تا در سبک‌های مختلفی مداحی کند. به دلیل که او هر بار به کشورها از قاره‌های متفاوتی دعوت می‌شود، به همین خاطر لازم است تا با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه مداحی کند. این هم یکی از دلایلی که او هر روز به فکر ساختن مداحی‌های جدید است.

این مداح قبلا تنها با یک شاعر همکاری داشته است. اما اخیرا با شاعران زیادی که بسیاری از آن‌ها گمنام هم هستند، همکاری داشته است. او معتقد است که این کار باعث می‌شود که شاعر خدمتی به امام حسین (ع) کرده باشد .

گزارش خرابی لینک
2020/06/09 81 بازدید بدون دیدگاه دانلود مداحی
دیدگاه خود را بگذارید
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد