پیشنهاد انی باباRecommended
خانه دانلود فیلم مزایا و معایب تماشای فیلم‌های ترسناک

مزایا و معایب تماشای فیلم‌های ترسناک

1/5

هیجان یکی از نیازهای اساسی زندگی ماست. اما غرق شدن در زندگی روزمره سبب شده است که خیلی از هیجان دور شویم. زندگی کسل کننده و یکنواخت سبب می‌شود که بی رمق و بی حوصله شویم. به همین خاطر بهتر است که به این مضوع فکر کنیم که چگونه زندگی تکراری روزمره را پرهیجان کنیم. یکی از آسان ترین راه ها تماشای فیلم های ترسناک است. این فیلم ها اگر خوب ساخته شده باشند آثار خود را تا روزها روی ما خواهند گذاشت.

اما تماشای فیلم ترسناک هم مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این نوشته قصد داریم تا به این مزایا و معایب بپردازیم. پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

دور شدن از مسائل روزمره

یک فیلم ترسناک خوب می‌تواند یکی دو ساعتی ذهن شما را از مسائل روزمره جدا کند. این می‌تواند یک استراحت عالی برای مغز شما باشد. فیلم ترسناک می‌تواند اندازه یک مدیتیشن روی آرامش مغز شما تاثیر داشته باشد. حین تماشای یک فیلم خوب ترسناک ذهن شما از مسائل دیگر پاک شده و آرامش برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بروز احساسات جدید

بخشی از احساسات ما هیچ گاه فرصت بروز پیدا نمی‌کنند. تماشای فیلم ترسناک از آن دسته اعمالی است که به شما اجازه می‌دهد تا احساسات واقعی و ناشناخته ای را در خود کشف کنید. شما باید این احساسات را شناسایی کرده و اجازه دهید که بروز پیدا کنند.

ایجاد ارتباط بین دو بخش مختلف از مغز

پژوهشگران نشان داده اند که دو بخش مختلف در مغز وجود دارد که هنگامی که در موقعیت های ترسناک قرار می‌گیریم، از خود واکنش نشان می‌دهند. قسمتی از مغز که مسئول کارهای ذهنی با شدت بالاست کورتکس پیشین است و هنگام ترس هم بخش لیمبیک فعال می‌شود. هنگامی که در موقعیت ترسناک قرار می‌گیریم این دو قسمت با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

بخوانید: بهترین سایت دانلود فیلم

استرس می‌تواند خطرساز شود

تا این جا از مزایای تماشای فیلم ترسناک گفتیم اما اینجا می‌خواهیم بخشی از خطرات تماشای زیاد فیلم های ترسناک را به شما بگوییم. همانطور که خودتان هم می‌دانید تماشای فیلم های ترسناک همیشه استرس به همراه دارند. بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که با بروز یک اتفاق کوچک دچار استرس می‌شوید بهتر است اصلا فیلم ترسناک نگاه نکنید. همچنین اگر به بیماری های قلبی دچارید نیز از خیر فیلم ترسناک بگذرید.

هنگامی که استرس برای مدت طولانی رخ دهد می‌تواند آسیب رسان باشد. اما حد آستانه استرس در افراد مختلف متفاوت است. بهتر است پیش از هر چیزی ظرفیت خود برای تحمل استرس را بفهمید.

گزارش خرابی لینک
2020/08/24 64 بازدید بدون دیدگاه دانلود فیلم
دیدگاه خود را بگذارید
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد