پیشنهاد انی باباRecommended
خانه رپورتاژ دنیای خبر ها

دنیای خبر ها

0/5

حتما برای شما هم پیش آمده که اخبار تلویریون را دیده اید. مجری با آب و تاب خاصی تعریف میکند. اما آیا می شود خبر را در جای دیگر هم دید یا شنید؟ اخبار یکی از آن چیز های مهم در زندگی اکثر انسان هاست چون ابعاد مختلف زندگی افراد جامعه تحت تاثیر آن قرار دارد.خبر به آدمی میگوید که در این دنیای اخبار چه اتفاقاتی در حال انجام است. سوالاتی است که تنها با خبر میتوان جواب آن را پیدا کنید.

خبر

هر فردی در طول روز بار ها در معرض اخبار مختلفی قرار میگیرد. شاید شما تصور خاصی از خبر در ذهن داشته باشید. اما براستی خبر یعنی چه؟

به طور کلی هر چیزی که به ما اطلاعاتی بدهد خبر میگویند. حتما نباید که تو تلویزیون خبر بدم. بیلبورد ها و تیتر ها و یا اینکه شما بشنوید که مثلا فلان شخص بیمار شده در واقع خبری را دریافت کرده اید.جالب نیست؟ اخبار جنبه های مختلفی دارد از جمله اقتصادی، بین المللی، سلامت و… که در ادامه به بررسی جزیی آن میپردازیم.

بین المللی

با روی کار آمدن قدرت های سلطه گر برجهان ورق خبر خا از این رو به آن رو شده! در امروزه تاثیر کشور ها بریکدیگر چندین برابر قبل شده است با اینکه دیگر از جنگ و خونریزی تا حدودی خبری نیست اما جنگ به مراتب مهم تری کشده شده. جنگ اقتصادی و جنگ نرم و تحریم ها همچنان ادامه دارد. در نتیجه این اخبار جز اخبار مهمی است که معمولا بر اساس قاره ها تدوین میشود.

اقتصاد

با وجود شرایط بد اقتصادی و کاهش ارزش پول ایران و افزایش قیمت دلار این اخبار نیز در دو دهه اخیر با اینکه جز پایه های اصلی اخبار بوده اما امروزه بیش از پیش توجه خیلی ها رو به خودش جلب کرده و هر ساعت بروز میشه. از جمله اخبار اقتصادی میتوان به قیمت اجناس مغازه و سکه و طلا ارز تا خودرو و مسکن انژی و نفت بازار کار اشاره کرد.

سلامت

تقریبا آخرای سال 1398 بود که خبر از یک بیماری مرموز و واگیر داردر چین شد اما الان این بیماری که عامل آن ویروسی به نام کوید 19 بود تقریبا کل جهان رو درگیرخودش کرده است. هر روز شایعات و خبری های زیادی از این ویروس مندرج میشود که معمولا با هم ضد هستند. از این رو امروزه به اخبار سلامت توجه ویژه ای میشود و هر روز هم داغ و داغ تر میشود. البته این اخبار در دیگر زمینه های سلامت هم فعالیت دارد.

اعتماد کنیم؟

  همانطور که گفتیم اخبار جز مهمی از زندگی انسان ها است. اما اگر کذب و شایعه در آن آمیخته شود چه میشود؟

سال هاست که خبرگزتری های زیادی هستند که با دست های پشت پرده در ارتباط بوده و با دریافت پول های هنگفت خبر ها را جهت داده و دروغ زیادی را وارد آن میکنند تا به اهداف خودشون برسند. اما خوب چاره چیست؟

سایت های خبری معتبر

اینترنت مکانی پر محتوا با دسترسی آسان است.حدود انگشت شماری از سایت های خبری در ایران فعالیت دارند که با وجود فشار ها از مقامات بالا چندین سال متمادی به فعالیت خود ادامه داده واعتماد و اعتبار زیادی در ایران و چند کشور دیگر دارند. از جمله این سایت ها میتوان سایت “رکن آنلاین” رو اشاره کرد. در ادامه به معرفی این سایت میپردازیم.

رکن آنلاین www.roknonline.com

این سایت خبری از سال های گذشته فعالیت خودش رو به صورت حرفه ای آغاز و تاکنون کاربران زیادی رو به خودش جذب کرده است. این سایت خبر ها ایران و جهان را بدون هیچ پوشش و سانسوری ارسال کرده و منبعی مطمئن برای دریافت حقیقت اخبار هست. اخبار سایت به بیش از 50 دسته تقسیم شده و در هر زمینه ای که کاربر بخواهد اخبار روز در اختیار او قرار خواهد گرفت.www.roknonline.com برای ورود کلیک کنید

گزارش خرابی لینک
2021/03/02 31 بازدید بدون دیدگاه رپورتاژ
دیدگاه خود را بگذارید
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد